Radek Glabazňa a jeho poezie

14. června 2009 v 14:04 | By Mjkl |  Básně
Koho by kdy napadlo, že do mé rubriky, kde prezentuji mé básně a mou poezii, se jednou objeví i článek o někom jiném?


Všecko to začalo takhle: "Radek je náš učitel Anglické Literatury na Slezské univerzity a veškeré materiály nám dával na jistý e-mail, jednoho dne jsem byl ale velmi překvapen, bylo tam nějaké pozvání, otevřu a přečtu:
"Tímto si vás dovoluji pozvat na své hudebně-performační autorské čtení, které je ochutnávkou mé básnické sbírky, která vyjde na podzim. Přijďte ve čtvrtek 11.6. ve 20:30 do Music baru 13 v Opavě - potřebuji vnímavé publikum připravené na cokoliv. Plakát najdete v příloze." řekl jsem si proč ne?! A pak do řitě já mám vlastně 10tého SlipKnoty no to bude zase prdel! Už i tak minule my to višlo tak blbě, že jeden den jsem byl na koncertě ve Zlíně, na Heidenfestu a den na to koncík také od našeho učitele Garyho Rostoka. Jak to ti učitelé dělají, že si dicky vyberou takový blbý termín, zrovna když to mam po něčem, nebo tak? No prdel! Když huž tak huž asi ne?!! No zase jsem to zakecal ah jo... No každopádně sem se zase těšil na nějakou změnu a na takové to kamarádské jednání učitelů... Zase nevím jak to napojit dále ah jo... No prostě jak jste už četly výše, přiložil i plakát, který máte zde:

No to by bylo... Po koncertě SlipKnot, jsem nebyl ještě pořádně probuzen a za krkem mě bolelo jako prase, takže to byl nášup... Z Krnova jsem z Martinou (moje nová, ještě jsem se nepochlubil že? :D, nevadí...) vyjížděl v 7 to ať máme nějakou časovou rezervu v opavě jsme byli cca o půl 8 a teď jen najít tu zašitou třináctku, věděl jsem, že to je kajsik na krnovské ulici, ale jeden telefonát Zuzce Bzonkové to jistil... Ta nás navedla přes hospodu a že se mame zeptat u baru, tuž mame držku ne? No zeptali jsme se sešli dolů jakoby do jámy pekelné a bylo... Usadily jsme se přímo u pódia a čekaly, já zašel pro dvě kofoly a čekalo se na začátek... Radek už se svou kapelou čekal u baru a popíjel pifko... Jestli si dobře vzpomínám, tak první přišla Romča Brokešová a pak už si to nějak nevybavuju, každopádně studentský nával jako prase... Romča Brokešová, Zuzka Bzonková, Adéla Hintzová, Lukáš Hrmel, Kamil Hauptann, Gero, Martin Fryčka a spoustu spoustu dalších, možná to mohlo být dobrých 30 lidí jenom co se týče studentů, pak tam jako přikráčel Gary Rostock a o něco málo chvíli před ním Markéta Johnová, oba naši učitele. No narváno tam bylo k prasknutí, přichystali se rajčata na házení a mohlo se začít:
To nám sám Radek řekl, ať vememe rajčata, ať má aspoň někoho kdo po něm hodí rajče, když se mu to nebude líbit... Což, ale nebylo potřeba, show to byla úžasná... No oproti SlipKnot trochu slabší aparatura, ale to nebudeme rači srovnávat :D nějakých 10 000W SlipKnot oproti 200W Radkova kapela, ale pro přirovnání dobré ne? No žaludek se mi s toho nehýbal, jak z předchozího koncertu SlipKnot, ale energie to v sobě mělo jak stádo divokých koní to se musí nechat, některé části měly spíše recitační charakter, zato některé zase měly nádech rocku a měl jsem uplně 100 chutí tam jít před podium a začít tam pogovat a mlátit hlavou :D hehe, no musel sem se držet, protože enegrie ze SlipKnot pořád ve mě byla a potřebovala ven... No nic snad příště... Pěkně se to poslouchalo a pomalu se blížil závěr... Zazněla poslední skladba v nově nalezeném jazyce Trahunlištině no masakr, s touto skladbou by uspěl i na koncertě typu Brutal assalut či jiný Black / Death metalový koncert. Snažil jsem se tuto skladbu natočit na mobil, ale kvalita za moc nestála, ale stejně jsem to skusil nahrát na youtube, tak snad s toho něco bude, kdyžtak pokud někdo bude mít lepší kvalitu, tak ať to tam nahraje a vloží link do komentářů a já to sem přiložím...Za moc to nestojí, ale lepší než nic... Po skončení této poslední skladby se pilo fotilo a dělali blbosti.... Prostě srandy kopec... Pár fotek sem postnu, ať si uděláte obrázek, ale na více fotek vás odkážu do galerie, protože to tu nechcu zapráskat jenom fotkama. Večer se povedl sranda byla samozřejmě zase nejvíc perlil Kamil a partička z Gerem... No poslední společná fotka a šlo se dom (teda aspoň já z Marťou) ostatní šli kajsik do nevim kam, prej zase do nějakého jinačího baru či co...
Jak jsem řekl více fotek v Galerii: Fotky - Radek Glabazňa a jeho poezie... Fotky prohlédněte, vybral jsem jen ty co jsem si myslel, že jsou společensky přijetelné pro zveřejňování na internetu, nejsem žádnej web jak je punkbike.org, abych sem daval neslušnosti... To je asi tak všecko co jsem chtěl napsat.

Zase připomenutí, nečumte na gramatiku...

Další připomenutí, komentáře vítám...

Jinak?

Všem bloggerům Zdar

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Havran Havran | 14. června 2009 v 14:21 | Reagovat

Ten, co nás tam fotil na schodech se tvářil profesionálně... ale fotky stojej za prd :D

2 Mjkl Mjkl | Web | 14. června 2009 v 14:37 | Reagovat

taky sem si řikal že si na něco hraje no :D

3 mONika mONika | Web | 15. června 2009 v 13:35 | Reagovat

Hezkej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama